Падна Владата на Курти во Косово, пратениците изгласаа недоверба

225
0
SHARE

Косово остана без Влада, соопштија косовските медиуми, откако предмалку, пишуваат тие, косовското Собрание изгласало недоверба.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here