Пак пролонгиран рокот за пуштање на автопатот Миладиновци- Штип

985
0
SHARE

Ветувањата паднаа во вода. Иако се најавуваше дека до крај на месец мај, односно најдоцна до денес, ќе биде пуштен за сообраќај автопатот Миладиновци- Штип, сепак тоа не се случи.

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески во вторникот убедуваше дека автопатот Миладиновци-Штип ќе биде отворен во текот на неделава.

-Не би сакал да шпекулирам кој ден ќе биде пуштен во сообраќај, но до четврток, петок, ќе биде пуштен, рече Сугарески одговарајќи на новинарско прашање.

Но, ништо од ветувањето и убедувањето- на автопатот сè уште се работи, а возачите се нестрпливи и нервозни, дел од нив веќе и возат по него.

На социјалните мрежи, пак, бројни се коментарите, кои преминуваат во иронија- дали се чека слободна музика, прашуваат возачите со потсмев.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here