ПАНДОВ: Само глув човек вечерва не слушна и слеп човек не виде кристално чист повик за #Бојкот

838
0
SHARE

Аналитичарот и поранешен пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов ја анализираше вчерашната прес-конференција на опозицијата.

Имено тој на својот Фејсбук профил истакна дека вчерашниот настап на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ значел кристално чист повик за бојкот на референдумот за промена на името и самоукинување на македонскиот народ. За крај тој упати честитки до опозицијата и порача дека ќе живее Република Македонија.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here