Паника на геј парадата во Вашингтон, има повредени

581
0
SHARE

Градските власти во Вашингтон соопштија дека за време на Парадата на гордоста била предизвикана паника поради тврдење дека некој испукал куршум. Луѓето почнале панично да бегаат, пришто неколку лица биле повредени, а седум се наоѓаат во болница.

„Мноштвото луѓе се разбегаа бидејќи некои рекле дека тука имало човек кој пукал со пиштол“, наведе полицијата.

Едно лице е приведено поради поседување на оружје, додаде полицијата и наведе дека на собирот воопшто немало пукање.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here