Парис Хилтон кажа “ДА”

566
0
SHARE

Богатата наследничка Парис Хилтон (36) долго ќе го памти овогодинешното скијање во Аспен поради изненадувањето кое и го подготви нејзиното момче глумецот Крис Зилка.

Кога Крис изненадно клекнал пред неа на снегот и и го покажал вереничкиот прстен, Парис не можела да им поверува на своите очи. Овие радосни моменти ги подели со своите обожаватели, а не штедела ни комплименти на сметка на својот избраник.

The most romantic moment of my life! 😍💎 #Engaged 👰🏼

A post shared by Paris Hilton (@parishilton) on

– Кажав : “ДА”! Пресреќна сум што се верив со човекот на мојот живот. Тој е мој најдобар пријател и совршен е во секој поглед… Посветен, верен, добар во срцето… Се чувствувам како најсреќна девојка на светот, сите мои сонови се остварија. Ти благодарм што ми покажа дека бајките и понатаму постојат – напишала Парис.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here