Патник починал ноќеска на летот Базел – Скопје

417
0
SHARE

Ноќеска триесетина минути по полноќ, на Граничниот премин “Меѓународен aеродром – Скопје“ пристигнал воздухоплов што сообраќал на релација Базел – Скопје и било пријавено дека во него имало лице кое не дава знаци на живот.

Во 00.50 часот од страна на лекар констатирана била смрт без траги на насилство кај К.К. (74) од Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here