Павле Богоевски поднесе оставка (Видео)

908
0
SHARE

Пратеникот од редовите на СДСМ и претседател на Комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања, Павле Богоевски, објави дека се повлекува од пратеничката функција. Неговата објава ја соопштил за време на седницата на Комисијата каде на двневен ред е дискусија околу одземањето на мандатот на Никола Груевски. По објавувањето на оставката седницата на комисијата ја води заменичката Снежана Калеска Ванчева.

Оставката на Богоевски следува по скандалот со објавената снимка од телефонски разговор во која се слуша како нарачува забранета супстанција. Наспроти тврдењето дека Богоевски нарачувал кокаин, тој тврдеше дека нарачал масло од канабис за негов близок пријател.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here