Peгиcтpиpaни рекордни peчиcи 900 kaзни зa нeнoceњe зaштитни мacки вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe

214
0
SHARE

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 873 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here