Пендаровски ќе става печати и на албански јазик

630
0
SHARE

Печатите на претседателот на државата, Стево Пендаровски, се двојазични, на македонски и на албански.

Пендаровски за време на брифинг со новинарите информираше дека претседателскиот печат веќе е во согласност со Законот за јазиците.

Исто така информираше и дека веб сајтот на претседателот ќе биде на два јазика, пишува Коха.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here