Пендаровски си го сменил сопственото име

373
0
SHARE

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател од редовите на владејчките СДСМ и ДУИ, си го сменил и сопственото име – покажува документот кој беше објавен за време на претходната претседателска кампања, во која тој изгуби од Ѓорѓе Иванов.

Во документот од Службен весник, стои дека во 2004, кога бил назначен за претседател на ДИК, Стево всушност се викал Стевчо. Потоа, тој во своите лични документи го менува своето име пренесува Лидер


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here