Пендаровски: Со иконографија како во “Албанија” за поддршка за избор за претседател ?

309
0
SHARE

Заедничкиот кандидат за претседател на партиите од владејачката коалиција Стево Пендаровски денеска имаше средба со иконографија како во Албанија без ни едно Македонско знаме и кусо обраќање пред членовите на Централниот совет на ДУИ во Мала Речица.

На седница меѓу другото се очекува потврда за неговата кандидатура за претстојните претседателски избори.

„Македонија за сите, нема да има граѓани од прв ред и втор ред, не смее да има привилегирани граѓани, туку сите треба да бидат рамноправни. Јас не отстапувам од овој концепт, напротив, ќе се ангажирам ова да стане реалност“, изјави Пендаровски за медиумите, пред седиштето на ДУИ.

Се би било во ред доколку имаше барем едно Македонско знаме истакнато во штабот на ДУИ во Мала Речица. Вака испаѓа дека Стево бара подршка од Политичка партија од соседна Албанија/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here