Перо Антиќ влезе во историјата на Црвена Ѕвезда

531
0
SHARE

Македонскиот интрнационалец Перо Антиќ влезе во историјата на Белградксиот кошаркарски гигант Црвена Ѕвезда.

Тој ќе виде запишан во историјата како еден од ретките што постигнал преку илјада поени за црвено-белиот клуб од Белград.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here