Питон од 2 метри и тежок 12 кг во гевгелиско

387
0
SHARE

На излезот на село Стојаково, вчера била пронајдена огромна мртва змија. Најверојатно е питон.

„Змијата ја најдов мртва до нашиот имот. Ја забележавме со татко ми и направивме некоја фотографија и видео. Такви змии во нашиот регион досега немаме забележано. Мислиме дека некој ја фрлил змијата тука. Најверојатно била нечие домашно милениче и умрела. На змијата немаше видливи траги дека е насилно убиена“, изјави за МКД.мк Петар Караѓошев од Стојаково.

Posted by Petar Karagosev on Sunday, March 3, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here