По 8 часа чекање на скопскиот аеродром туристите полетаа за Хургада

241
0
SHARE

По 8 часа чекање на скопскиот аеродром турската компанија „Онур ер“ испрати авион со кој стотината македонски туристи во 10.40 летнаа за Хургада.

Повеќе од 150 македонски туристи повеќе од 8 часа беа заглавени на скопскиот аердром, зашто компанијата „Онуе ер“ не долетала во Скопје за да ги превезе патниците до Хургада.

Патниците се изреволитирани и рекоа дека заради малтретирањето размислуваат да поднесат тужби против агнециите, пренесе Пресинг ТВ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here