Почина поранешниот градоначалник на Тетово Алајдин Демири

732
0
SHARE

На 65-годишна возраст, почина Алајдин Демири, поранешен градоначалник на Тетово, и дипломат, политички аналитичар и универзитетски професор.

-Беше одличен познавач на политичката состојба во земјата и учевствуваше на неколку дебатни емисии низ македонските телевизии, пренесува ТВ21.

Семејството соопштило дека погребот на Демири ќе се одржи денеска во Тетово.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here