Полицаец и медицинска сестра еден наспроти друг, секој во своја битка

265
0
SHARE

И додека социјалните мрежи се уште се преплавени од полицајците кои вчера ги навредуваа граѓаните и недолично се однесуваа, денеска нова фотографија овој пат им го стопли срцето на многумина.

-Ако пред некој ден споделувавте фотографии од унифирмирани „дебили“, идиоти, и како ли уште не, кои главата ја користа само за стрижење, еве денес јас споделувам големци во униформи, еден наспроти друг, секој со својата битка. ❤🖤

Не генерализирајте, „дебилите“ и безрбетните се поединци, за да имаш општествена и хумана пред се свест, ти треба повеќе од униформа, стои во постот кои кружи со оваа фотографија на социјалните мрежи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here