Полицајци пукале за да се спасат од ќотек во Количани од дрвокрадци

407
0
SHARE
Фото: Архива

Во село Долно Количани-скопско, полицајци од драчевската полициската станица при обид да запрат две товарни моторни возила натоварени со дрва, биле физички нападнати од повеќе лица жители на селото.

Во тој момент бидејќи им била загрозена сигурноста полициските службеници испукале по еден предупредувачки истрел во воздух и успеале да се оттргнат од насобраната толпа. Полициските службеници со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ каде им била укажана лекарска помош и од страна на лекар констатирани им биле телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here