„Половина“ убавици на „Мис Глоуб 2019“ Македонки под туѓо знаме, а еве со која титула се закити Кристина Димитриевска (фото)

912
0
SHARE

Изминатите неколку дена во домашните медиуми на големо се пишува за учеството на поранешната сопруга на поп-пејачот Даниел Кајмакоски, Кристина Димитриевска на изборот за убавина „Мис Глоуб 2019“, кој вчеравечер се одржа во Улцињ – Црна Гора.

Димитриевска заедно со уште 50 учеснички од светот, три недели престојуваше во Црна Гора, каде сите заедно се подготвуваа за денот кога една од нив ќе биде прогласена за победничка.

Настанот беше емитуван во живо на МРТ 2, но со пренос и коментар само на албански јазик, па македонските гледачи делумно (само преку слика) го проследија и разбраа случувањето!?

Претставничката на Македонија се закити со титулата за Мис фотогеничност, награда за која веднаш по прогласувањето се пофали на социјалните мрежи, а во описот на фотографиите напиша дека ја сака својата држава.

Победничката круна пак, се најде на главата на убавицата на Мексико.

Но, она што е дискутабилно од овој избор за убавина е тоа што освен Кристина која ја претставуваше Македонија, уште три Македонки беа дел од натпреварот, само беа наши познајмени убавици под туѓо знаме.

Па така, Стефанија Тиквешанец ја претставуваше Србија, Симона Тодоровска настапи под словенско знаме, додека Ивана Димитрова ја претставуваше Бугарија.

За македонската убавина се знае и слуша надалеку ама овој пат не толку далечни земји, се решија на позајмица, веројатно „не можејќи“ да најдат убави девојки меѓу своите.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here