Поранешниот министер и пратеник Марјан Ѓорчев назначен за стратетешки партнер на Мицкоски и советник на ИК

149
0
SHARE

Поранешниот министер и пратеник Марјан Ѓорчев е назначен за стратешки партнер на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и советник на Извршниот комитет на партијата, дознава „Република“ од извори на партијата.

Ѓорчев бил назначен на вчерашната седница на ИК.

Станува збор за искусен партиски кадар, искусен дипломат и човек кој работи целата своја кариера за државата и граѓаните.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here