Посета на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски во Бигорската Обител

328
0
SHARE

Денес, претседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски со својата придружба ја посети Бигорската свештена обител.

По поклонението во храмот, тој беше примен во кабинетот на игуменот, архимандрит Партениј, каде што со Неговото Високопреподобие разменија мислења на повеќе актуелни теми.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here