ПОЖАP ВО ВАРДАРИШТЕ: Tри противпожаpни возила интервенираат

289
0
SHARE

Три противпожарни возила интервенираат во гасење на пожарот што доцна попладнево изби во Вардариште во населбата Ново Лисиче.

Од противпожарната бригада информираат дека гори отпад на Вардариште, а пожарот најверојатно бил подметнат.

Пренесува Инфомакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here