Пожар избувна во фабриката „Железара“

573
0
SHARE

Синоќа во 03:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во кругот на фабриката „Железара“, при што бил зафатен погон на фабрика за пластика и цвеќиња.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил целосно изгаснат. Повредени лица нема. Увид ќе се врши во текот на денот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here