Пожар во кула во Карпош 4

302
0
SHARE

Околу 10 часот во една од зградите познати како „трите убавици“ во Карпош 4 изгоре стан на 16-тиот кат, а како причина за пожарот се наведува експлозија на плинска боца.

Пожарникарите веднаш пристигнаа на местото на настанот и успеале да го спасат сопственикот кој побарал помош од терасата.

Повеќето од граѓаните се евакуирани од зградата, а од службите има и брза помош и полиција.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here