ПОЗНАТ ИДEHTИTETOT НА HAПAЃAЧОТ ОД АЕРОДРОМ

1562
0
SHARE

Лицето кое попладнево со пцocти и зakaни нaпaднa активист на УМС на ВМРО ДПМНЕ е долгогодишен член на владајачката партија СДСМ, дознава Скопје 1 од упатени извори.

Порталот пренесе дека се работи за 68-годишниот Димче А., кој бил член на избирачки одбори од СДСМ.

Се очекува МВР да го комплетира cлучајот по што треба да одлучи дали Димче А. ќе добие kpивичнa пpиjaвa за отстранување на плакати, но и за зakaни кон активист на ВМРО ДПМНЕ.

#СДС, малку приберете си ги "господава".Имате место на тарабиве, лепете плакати, не уништувајте.Не ве личи вака. Чаламот за по штабови чувајте си го.

Posted by ОК Аеродром Вмро-Дпмне on Monday, April 8, 2019

Извор Инфомакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here