Позната српска глумица во тешка состојба префрлена на интензивна нега

392
0
SHARE

Познатата српска глумица Неда Арнериќ синоќа во критична состојба била хоспитализирана во белградскиот Ургентен центар.

Српските медиуми наведуваат дека Арнериќ ја пронашол нејзиниот брат, кој, откако не му се јавила на телефон, отишол кај неа, ја нашол во безсознание и повикал итна помош.

Засега надлежните официјално не ги потврдиле овие наводи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here