ПРЕД УРГЕТНИОТ ЦЕНТАР,,8МИ СЕПТЕМВРИ“ ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА: Припадници на единицата Алфи се однесуваат агpесивно

523
0
SHARE

На лице место има и припадници на единицата Алфи кои се однесуваат агpесивно и пред присутните граѓани и кон новинарите.

Во Градската Болница „8-ми Септември“8 во моментот се наоѓа и раководството на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ и Претседателот Христијан Мицкоски, на кое , на кое му беше оневозможено да го посети повpедениот Миле Јанкаиевски.

Пренесува Инфомакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here