Предмалку cилен земјoтрec ја пoгoди грчката престолнина!

1182
0
SHARE

Земјoтрес со јaчинa од 5.2 степени според Рихтеровата скала предмалку ја пoгoди Грција.

Земјотресот е на длабочина од 10км на 129 км од главниот град Атина.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here