Претседателката на владејачката германска партија ЦДУ со поддршка за Гордана Силјановска Давкова

486
0
SHARE

Од лидерката на ЦДУ беше испратена и поддршка за Гордана Силјановска Давкова. Разменија мислења за улогата на жените во политиката. Крамп Каранбауер и даде целосна поддршка на Силјаноска Давкова за победа на следните избори.

Давам поддршка на жените во политиката и се надевам на нивен успех. Се надевам дека ќе станете првата жена претседател на вашата држава и ќе победите на изборите, изјави Крамп Каранбауер.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here