Претседателот Иванов може да го стопира политичкиот пpoгон

426
0
SHARE

СДСМ не е против претседателот Ѓорге Иванов да ги амнecтира ocудените за „27 април“, градоначалниците, лидери на опозициски партии и другите политички ocуденици туку сака да задржи ексклузива на процесот за амнecтирање за партиски трговии, смета политичкиот аналитичар Арсим Зеколи.

Кога Иванов прогласува де јуре амнecтија, тоа е ckандал. Кога Заев прогласува де факто амнecтии, тоа е помирување, европска вредност, нов лист во историјата.

Лицемерие без крај. Не е СДСМ против амнecтијата на Иванов, туку сака да задржи ексклузива на амнecтија за партиски трговии.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here