Претседателот Иванов нема да го потпише законот за употреба на јазиците

430
0
SHARE

Претседателот Иванов предмалку соопшти дека нема да го потпише Указот за Законот за примена за јазиците.

Тој ги повика пратениците да ги разгледаат неговите забелешки и да постапат внимателно по овој Закон.

Со ова Претседателот на државата го искористи своето Уставно право и стави суспензивно вето на овој Закон

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here