ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПОД ЗAKAHA ОД ПУЧ ?

3542
0
SHARE

Заев ќе го aпcи Иванов, во Македонија се спрема државен yдap?

Поранешниот советник на рускиот претседател Владимир Путин, Александар Дугин по последните случувања во Македонија испрати итна порака на својот Фејсбук профил. Имено тој посочува дека набрзо во Македонија се спрема државен удар на кој мета ќе биде претседателот на државата кој под притисок од ЦИА, Зоран Заев ќе мора да го aпcи.

-Итно: Набрзо се спрема државен удар во Македонија. Заев под притисок на ЦИА се припрема да го aпcи Иванов.

Дугин
Александар Дугин инаку е човекот кој го предупреди и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека во Турција се спрема воен удар со цел негово соборување, во организација на Фетула Ѓулен и ЦИА.

Ердоган тогаш ја прифати инфромацијата и делуваше соодветно.

Инаку, вчера додека траеше гласањето на Уставните измени со кои се промени уставното име, во близина на Претседателската вила на Водно, на улицата „Водњанска“ беа распоредени силни полициски сили од единциата „Тигар“ и „ЕБР“.
Извор Инфомакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here