Притвор за сопственикот на Дурмо Турс и за раководителот на компанијата

277
0
SHARE

Судија на претходна постапка му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“ и на второосомничениот од седумтемина приведени за несреќата кај Ласкарци, третот доби домашен притвор, а еден помина само со мерки на претпазливост.

Обвинителството бара и притвор за возачот на црвениот автобус Маноил Трифуновски. За останатите осомничени се очекуваат одлуките во следните неколку часа.

Скопското обвинителство покрена истрага против седум лица како одговорни за катастрофалната несреќа во која загинаа 15 патници.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here