Приведен братот на “бомбашот” Ел Чека?!

422
0
SHARE

Утринава од страна на македонската полиција е приведен братот на Ел Чека човекот кој што од Чикаго, САД објавува бомби за ДУИ.

Блискиот роднина на Ел Чека односно Шеќерим Ахмеди според неофицијални информации е приведен за дела кои се случиле пред една деценија.

“Братот на Ел Чека е приведен зошто во 2011 “навредил полицаец”, во 2009 “учество во толпа” и во 2008 “учество во тепачка”, објавуваат добро информирани профили на социјалните мрежи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here