Приведен поранешниот министер за внатрешни рабoти Митко Чавков

399
0
SHARE

Infonews дознава, поранешниот министер за внатрешни рабoти Митко Чавков вечерва е приведен.

Според неофицијалните информации, бил приведен поради опасност од бегство.

Ова го објави неговата сопруга на нејзиниот Фејсбук:

“Хунтата беа во куќата наша, дојдени се да го приведат повторно мојот сопруг за исто дело за што има гаранцијата за бегство.”
И пак се повикуват на можност од бегство
Правда за Митко Чавков

Хунтата беа во куќата наша, дојдени се да го приведат повторно мојот сипруг за исто дело за што има гаранцијата за бегство.И пак се повикуват на можност од вегствоПравда за Митко Чавков

Posted by Jasminka Cavkova on Tuesday, March 12, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here