Приведени поранешните министри Аце Спасеновски, Христијан Делев и Михаил Цветков

623
0
SHARE

Четворица поранешни министри и заменици за земјоделие утрово се приведени во истрага поврзана со злоупотреби на земјоделска помош и издавање на државно земјоделско земјиште, потврдуваат за Телма извори од обвинителството.

Во акцијата на одделот за организиран криминал на МВР се приведени поранешните министри Ацо Спасеновски и Михаил Цветков, како и поранешниот заменик министер Кристијан Делев.

Тројцата се однесени во суд на распит, а четвриот осомничен е актуелниот пратеник Љупчо Димовски, кој полицијата се уште го бара.

Објави Фактор

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here