Приведени Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски за „27 април“

417
0
SHARE

Неофицијално, приведен е поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски. Приведувањето е извршено по повод настаните од „27 април“ и процесот што обвинителката Вилма Рускоска го води во врска со ова.

Засега на ниво на шпекулација е дека се приведени и Миле Јанакиески и Спиро Ристовски.

Вчера, еден од обвинитите во овој процес го имаа својот завршен збор. Меѓу нив и Горан Ангелов, Игор Југ, Игор Дурловски итн.

Пренесува Фокус

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here