ПРОДОЛЖУВА ПPOГOHOT : Вечерва во полициска станица повикани членови на ВМРО-ДПМНЕ од Ѓорче Петров!

562
0
SHARE

Продолжува пpoгoнот на членови на ВМРО-ДПМНЕ, откако вечерва во ПС Бутел бил повикан член на општинскиот комите на опозицијата во општина Ѓорче Петров, наводно поради Фејсбук статус

Од она што го дознаваме, во ПС Бутел се повикани повеќе лица, членови на опозицијата, кои се на информативен разговор во врска со статуси на социјалните мрежи.

Пред полициската станица има поголема група на опозиционери како поддршка на лицата кои се на распит.

Извор Инфомакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here