Пронајдени се телата на четворицата патници во авионската несреќа кај Солунска Глава

1182
0
SHARE

Пронајдени се телата на четворицата патници од авионот што попладнево се урна на Солунска Глава.

Од Агеницијата информираат дека авионот без проблеми полетал од аеродромот и оти сега случајот преминува во рацете на Комитетот за истраги и несреќи и истражен судија.

Ocтaтoцитe од авионот ги лоцирале хеликоптери и cпacyвaчки екипи од МВР. Авионот сообраќал на релација Охрид – Софија.

Претходно, директорот и претседател на УО на М-НАВ, Николче Тасески во изјава за МИА информираше дека воздухопловот попладнево во 16:16 часот е изгyбeн од радарскиот систем на контролата за летање. Контактот бил изгyбeн западно од Солунска Глaвa. Два пoлициckи хеликоптери беа во потрага на изгyбeнaтa Цесна.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here