Протести за пречек на Коѕијас

489
0
SHARE

Неколку патриотски здруженија организираат денеска протест по повод доаѓањето на грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас и против преговорите за промена на уставното име на Република Македонија.

Протестот ќе почне пред Порта Македонија во 11.00 часот, по што демонстрантите ќе се придвижат кон Министерството за надворешни работи, а од таму кон Владата.

Како организатори се јавуваат Народен фронт за Македонија (Македониум, Христијанско Братство, Филип Петровски, Тврдокорни).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here