Прв смртен случај од коронавирус во Македонија

164
0
SHARE

Прв смртен случај од коронавирус во Македонија, е пациентката од Куманово, соопшти министерот Венко Филипче.

Пациентката од Куманово е на 57 годишна возраст. Во моментов нејзиниот син е исто така во изолација.

Филипче повторно испрати апел до сите граѓани, да ги почитуваат мерките на владата и замоли граѓаните да останат во своите домови за побрзо да се реши проблемот со коронавирусот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here