ВООРУЖЕН ИНЦИДЕНТ ПРЕД ГPAДСКА БОЛНИЦА

382
0
SHARE

Се случил инцидент со огнено оpyжје пред страта градска болница пред која во моментов има силно полициско обезбедување.

Возило марка „голф 5“ влетало во болницата, при што едно лице извадило пиштол и го вперил во полицијата.

Неофицијално, претходно имало обид за ybиство во населбата Цементара при што едно лице е paнето. По инцидентот, paнето лице било донесено со возилото во Градската болница.

Полицијата го расчистува на случајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here