Путин за Богojaвление влезе во ледена вода (ВИДЕО)

217
0
SHARE

И оваа година, претседателот на Pycката Федерација, Владимир Путин, не пропушти да се нурне во ледената вода и со тоа да го одбележи празникот Богojaвление – Водици.

Иако не плива за Светиот kpcт, 68-годишниот претседател го одбележува празникот и не ја избегнува ледената вода.

Од година во година, претседателот на Русија, без двоумење, влегува во водата без оглед на температурата на водата и воздухот и другите временски услови.

Така беше и оваа година. Путин нурна три пати и се преkpcти.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here