Работнички славеше среде Аеродром

454
0
SHARE

Осмата последователна победа за Работнички е најслатка, остварена е на гостински терен кај најлутиот ривал МЗТ Скопје со 76:71 за продолжување на фантастичната серија.

МЗТ водеше во текот на целиот натпревар се до последната четвртина со 61:54,но во пеколниот финиш успеа да го сврти натпреварот во своја полза. Клучни беа 22та постигнати поени, а успеа да го задржи МЗТ на само десет коша.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here