РАКОМЕТАРИТЕ ЈА СЛАВЕА И ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА

565
0
SHARE

Вардар повторно е европски првак иако оваа година имаше милион пpoблеми никој не го очекуваше ова. Во финалето во Келн, Вардар донесе пoбeдa над Веспрем со 27-24 и 2 пат е европски шампион.

Вардар имаше солидна поддршка на фајнлфорот во Келн од страна на македонските навивачи. А еве како славеа нашите лавови во соблекувалната во „Ланксес Арена“ извикувајки „МВП..МВП…

Posted by RK Vardar on Sunday, June 2, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here