Реџепи: Веќе не сме на иста страна со Владата, ова нема да им го заборавиме

596
0
SHARE

Реисот Сулејман Реџепи вечерва одржа говор по повод случувањата во ИВЗ, каде што упадна финансиска полиција и го проверуваше работењето на Исламската верска заедница.

„Од вечерва не сме повеќе на иста страна со оваа Влада“, изјави поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи.

Тој истакна дека ова е немил настан.

„Ова лошо нема никогаш да им го заборавиме“, додаде тој.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here