Регулаторна пред одлука – ќе се зголемува ли уште цената на горивата во Македонија?

838
0
SHARE

Бензините поскапеа за половина а дизелот за еден денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика пред речиси две недели.

Според пресметките, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 95 е 68 денари, а на ЕУРОСУПЕР БС 98 69,5 денари по литар.

Со ова дизелот повторно дојде на високо ниво.

За понеделник е најавена новата цена на бензините, останува да видиме дали цената повторно ќе скокне.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here