Реки од народ масовно излезе да ја поддржи Гордана Силјановска Давкова!

441
0
SHARE

Реки луѓе се собраа пред влада да ги чујат пораките на кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, проф. Гордана Силјановска Давкова!

Првичните проценки се преку 50.000 луѓе присутни на митингот на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на Р.Македонија, или како илустрација, од семафорите пред владата на улицата „Илинденска“ до крајот на мостот „Гоце Делчев“.

На митингот се обрати и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицокски, кој порача дека крајот на Заев и неговата влада веќе се гледа и дека победата на Силјановска на следните избори ќе биде вовед во предвремени парламентарни на кои оваа владејачка гарнитура ќе си зaминe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here