Русин баран од Интерпол уапсен на скопскиот аеродром

280
0
SHARE

На Граничен премин „Аеродром Скопје“, вчера во 9.10 часот, при пасошка контрола било констатирано дека С.П.(42) од Русија, со место на живеење во Северен Кипар, се наоѓа на листата со мерка „А“(апси) и за него има распишано меѓународна потерница од Интерпол Русија.

Тој е лишен од слобода и предаден на инспектор од СМПС за понатамошна постапка.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here