Се отстранува железната ограда околу Владата

422
0
SHARE

Се отстранува железната ограда околу Владата, бетонските столбови остануваат.

Одлуката за отстранувањето на оградата беше донесена на последната владина седница со цел, како што беше наведно, да се ослободи целосно јавниот простор околу владината зграда за да биде достапен за користење од страна на граѓаните.

Граѓаните револтирани коментираат дека ваквиот чекор на владата е популистички и се уништува инвестиција од 700.000 евра.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here