Се запали автобус “24-ка“ на ЈСП во Кисела Вода, нема повредени

504
0
SHARE

Градски автобус на ЈСП-Скопје што сообраќа на линијата „24“ претпладнево се запалил на постојка во Кисела Вода.

Како што изјавија за МИА од ЈСП-Скопје, пожарот настанал од инсталацијата. Возачот интеревенирал за да го изгасне пожарот, но повикал и екипи од Противпожарната служба. Повредени нема.

Автобусот бил од постаро производство од марката „МАН“ дел од возниот парк на ЈСП.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here